17.05.2018

Po čtrnácti letech se mohu podělit o novinku - právě jsem dodělal, a mám konečně hotový český překlad mé divadelní hry, kterou jsem napsal (a poprvé inscenoval) v JAR v roce 2004. Je to komedie (pro dospělé) pro 4 herce.

Hru MIDDLEWORLD jsem režíroval (a ztvárnil v ní hlavní postavu) na pretorijském divadelním festivalu Krekvars. Hra se tehdy stala finančně nejúspěšnějším projektem divadla Masker, ale bohužel, od krásné derniéry, nespatřila světlo světa... až teď!
14 let mi trvalo, než jsem se k ní vrátil a než se mi podařilo jí přeložit. Moc bych si přál jí uvést tady v ČR a představit tak mé "děťátko" vám, českým divákům.

Momentálně jednám s jedním (zatím nejmenovaným) pražským divadlem, které o scénář již projevilo zájem... Držte palce - o případném "plácnutí" a o začátku zkoušení (případném datu premiéry) vás tu hned budu informovat.

Titul jsem do češtiny upravil pod názvem ODPOČÍVEJ V POKOJI.

16.05.2018

Do galerie bylo přidáno pár nových alb z posledních několika natáčení. Mrkněte se... 

02.05.2018

Viz závěr níže uvedené "novinky"...

Loni v srpnu, jsme s kolegou vymysleli nový projekt, který jsme v prvním setu, zaměřili na milovníky a fanoušky kultovního HBO seriálu GAME OF THRONES.
Dali jsme dohromady multimediální vědomostní "trivia challenge" soutěže pro skalní fajnšmekry tohoto bezkonkurenčního seriálu, které jsme pořádali v kavárnách, čajovnách a klubech, a se kterými jsme za posledních několik měsíců objeli nejen půlku Prahy, ale i Brna a dokonce i Děčína, kam jsme byli s naším QUIZ OF THRONES pozvaní.
Akce prezentujeme bilinguálně jak pro čechy, tak pro cizince, a já je moderuji zároveň v češtině, i v angličtině. Je to skvělá zábava, a neskutečně mě to baví.

Založili jsme si dokonce i naší Facebookovou stránku s názvem QUIZBOYZ, takže kdybyste nás chtěli "lajknout", nebo nám tam něco hezkého napsat, či se naších dalších kvizů zúčastnit a chtěli byste si s námi přijít zahrát, budeme jenom rádi:

https://www.facebook.com/QuizBoyz

Máme za sebou cca 20 kvizů na téma GAME OF THRONES, a tím jsme tento set soutěží uzavřeli s tím, že připravujeme, a v létě rozjedeme, nový set - na téma HARRY POTTER!
Těšíme se na vás.

01.05.2018

Vážení návštěvníci, milí přátelé,

kaju se a popel na hlavu si sypu, neboť vidím, že jsem své stránky, láskou a péčí, za poslední rok a půl, opravdu nezahrnoval. Přiznávám bez mučení, že jsem na ně tak nějak - ne úplně zanevřel, ale zkrátka prakticky nic jsem na ně nepřidával. Jednoduše a upřímně řečeno, měl jsem pocit, že není co. Dnes mám pocit jinačí, a proto vás tu všechny (zavítáte-li sem za mnou znovu), po dlouhé době vítám!
Ještě jednou se omlouvám za odmlku-jak-Brno, a slibuji, že se zaprvé polepším, a že sem zadruhé zase opět začnu přidávat novinky - jak z mého profesního života... tak možná někdy i z toho osobního.

Abych poslední rok a půl shrnul, a vám ho aspoň krapet přiblížil: Nějaká ta derniéra, nějaká ta další repríza, zahrál jsem si ve filmu TOUT LE MONDE DEBOUT po boku francouzské legendy FRANCKA DUBOSCA, který jen ve francouzských kinech vidělo přes 2 000 000 diváků, zachránil jsem rodinu kamaráda hasiče v MODRÉM KÓDU, po téměř pěti letech, znovu návštěva mé milované Jižní Afriky - letěl jsem domů, potěšit se s přáteli, s černochy, se sluníčkem, obnovil jsem si mezinárodní řidičák (tak až zase povezu Tondu na svatbu rychlostí 25km/h, tak na to budu mít jak se patří papíry), a tak se tak nějak pomalu vracím zpátky do normálního života, a snad i (po docela solidní pauze) zpátky do herecké branže, mezi mé vážené kolegy. Pan Dulava už je v pořádku, takže opět rozjíždíme PTÁKOVINU, mám úžasnou novou managerku zájezdů "Felixe Holzmanna" a představení VČERA, DNES A ZÍTRA, v létě mě čeká další "rolička" v připravovaném filmu v Německu, a v létě s parťákem chystáme nový set "pubkvizů", které jsme asi před 3/4 rokem společně rozjeli.

Je to můj nový moderátorský projekt, ze kterého mám natolik radost, že snad by si možná i zasloužil samostatnou novinku... ;-)

15.02.2018

Konečně! Nejdražší projekt, na kterém jsem kdy pracoval - nejočekávanější PC hra roku - KINGDOM COME: DELIVERANCE! Namluvil jsem v ní přes 50 postav. Poznáte mě? 

10.10.2017

Hele, co se prodává v Bontonlandu! ;-)

15.04.2017

Tak takhle to dopadlo: Po půlročních přípravách, premiéra DĚDICTVÍ aneb HERRŠVECHOŠIGUTNTAG!

20.03.2017

Vážení diváci,

při příležitosti 25. VÝROČÍ uvedení legendárního filmu DĚDICTVÍ aneb KURVAHOŠIGUTNTAG od tvůrců BOLKY POLÍVKY & VĚRY CHYTILOVÉ, si Vás dovoluji pozvat na SVĚTOVOU PREMIÉRU jeho divadelní adaptace.
 
"Mladí umělci" (věkový průměr 15-18 let) Vám odehrají Váš oblíbený film přesně tak, jak jej znáte z TV obrazovky, ovšem poprvé v historii na jevišti, protože tato perla české kinematografie, se zatím svého divadelního nastudování nedočkala... 
...až teď. 
 
S laskavým svolením scénáristy (a "Bohuše") Bolka Polívky a rodiny scénáristky a režisérky Věry Chytilové, tak vzniká celovečerní "dětsko-amatérská" verze kultovního filmu, sice malinko upravená k jevištním parametrům a lehce "zdecentnělá" k ohledu na věk herců, přesto v ní však milovníci nesmrtelného originálu najdou všechno na co se těší, a prakticky vše, co důvěrně znají z DVD.
 
DĚDICTVÍ aneb HERRŠVECHOŠIGUTTNTAG
 
Původní scénář: Bolek Polívka & Věra Chytilová
Divadelní adaptace a režie: David Šír
 
Hrají: 
 
Bohuš............................................Filip Pelc a Samuel Bogner
 
Dr. Ulrich........................................Kateřina Ulrychová
 
Vlastička.........................................Kateřina Čečilová
 
Irenka
Dítě na zastávce..............................Rebeka Chudobová
 
Teta
Řidič taxíku
Řidič autobusu
Vrchní v restauraci
Zákazník v potravinách......................Adam Jurčík
 
Košťál
Ředitel cihelny
KAREL GOTT
Babka u autobusu
Anděl
Dr. Strážný..........................................Petr Hofbauer
 
Arnošt
Starosta
Traktorista
Zákaznice v potravinách......................Olga Hloušková
 
Hajnej
Číšník v kavárně
Dr. Široký
Zákaznice v potravinách.......................Eliška Nechvátalová
 
Jura
Chlap v cihelně
Philimon
Zákazník v potravinách.........................Theodor Pazderka
 
Lojza
Chlap v cihelně
Bratranec z Afriky
Zákazník v potravinách..........................Michal Hájek
 
Liduška
Dr. Ulrichová
Prodavačka v potravinách
Prodavačka oděvů
Paní učitelka...........................................Lucie Valterová
 
Pštros
Dítě na zastávce
Dítě v potravinách..................................Samuel Srba
 
Délka představení: cca 2h 15min (s přestávkou)
 
Světová premiéra:
13.04.2017 v Divadle Bolka Polívky v Brně, od 18:00
 
Pražská premiéra:
26.05.2017 v Divadle U Hasičů, od 18:00

Vstupenky
Divadlo Bolka Polívky
Divadlo U hasičů

15.03.2017

Vážení diváci, milí přátelé, 
dovoluji si Vás, společně s panem BOLKEM POLÍVKOU, pozvat na SVĚTOVOU PREMIÉRU, v režii mé maličkosti, první divadelní adaptace jednoho z nejslavnějších a nejzlidovělejších českých filmů všech dob!

Divadlo Bolka Polívky
Divadlo U hasičů

10.03.2017

Dopis od pana starosty obce Pastviny, ve které jsme loni v létě hráli úplně první a úplně původní verzi DĚDICTVÍ aneb HERRŠVECHOŠIGUTNTAG.
Asi se to líbilo...

06.12.2016

Ahoj z dabingového studia WARHORSE kde právě nahrávám anglické repliky do PC hry KINGDOM COME: DELIVERENCE! Hra bude mít přes 60 hodin mluveného slova a dialogů v AJ. Budu namlouvat všeho všudy desítky postav! Neskutečně se těším na konečný výsledek! Zahrajete si taky?  

30.09.2016

Po dlooouhé době, jedno aktuální selfíčko... ;-)

 

21.09.2016

Zdravím Vás všechny z šatny Činoherního klubu, z mé 90. reprízy inscenace PTAKOVINA v režii pana Ladislava Smočka. Už téměř stokrát jsem přisel o uši a hele, furt tam jsou... :-D

18.08.2016

Léto... Orlická přehrada... 18 dětí (8-18let)... 18 mladých umělců... 40 filmových postav...  11 dní na nazkoušení... přízeň a podpora Bolka Polívky a Dagmar Havlové... záštita pana starosty... natřískaný venkovní areál... úspěch nad očekávání... legendární DĚDICTVÍ!

20.07.2016

Pár fotek z příprav a "Avatar-styl" natáčení (prý) jedné z nejočekávanějších PC her světa roku 2017: KINGDOM COME: DELIVERENCE 

29.03.2016

Vážení a milí, 
moc se omlouvám za víc než půlroční pauzu, kterou jsem si tady na svých stránkách dal - kromě aktuálních termínů vystoupení jsem prakticky nic nepřidával. Možná ne ani tak protože by se mi nechtělo, ale snad protože teď nijaké zvláštní extra "novinky" poslední dobou moc nebyly. Malinko jsem vypadl z toho našeho českého "showbyznysu", protože teď momentálně (už asi rok a půl) žiji přechodně v Brně ale brzy se už konečně budu vracet zase do Prahy... a konečně už do "svého"! Neskutečně se těším...
A samozřejmě s návratem zpátky do Prahy, se mi snad (doufám) podaří návrat i na castingy a zase Vás možná něčím malým... nebo snad konečně už i velkým, potěším.
Každopádně moc Vám všem dekuji za přízeň, kterou mi projevujete při návštěvách představení FELIXE HOLZMANNA a že na nás (s Mirkem) stále chodíte a stále se tváříte jako že Vás to baví...
Nic méně už teď Vám ale mohu potvrdit, že chystám další SILVESTR S FELIXEM HOLZMANNEM, který tentokrát asi poprvé nebude v divadle SEMAFOR (protože podmínky pro umělce se v tomto - mnou pořád stále ještě milovaném divadle - z nějakých neznámých důvodů hodně zkomplikovaly a zhoršily), takže hledáme s Mirkem nové divadlo, které k nám bude příznivější a ve kterém si budeme moct založit naší novou pražskou "holzamnnovskou" domovskou scénu, kterou nám byl 5 krásných let právě legendární SEMAFOR. O nové scéně Vás budu přirozeně informovat, hned jak jí budeme mít, ale SILVESTR S FELIXEM HOLZMANNEM, jako tradičně BUDE!

28.03.2016

Do sekce MÉDIA byly přidány nové aktualizace.
Mezi scany z novin a časopisů jsem přidal dva nové články, a mezi audiozáznamy z rádia jsem vložil odkaz na můj rozhovor se Zorou Jandovou v pořadu NOČNÍ MIKROFÓRUM na CRo2, kam jsem byl pozvaný jako host. Bylo mi ctí... díky Zoro!

16.9.2015

SILVESTR S FELIXEM HOLZMANNEM

Začíná se nám pomalu ale jistě ochlazovat… prázdniny skončily, děti se nám vrátily zpátky do škol… začal nám “nový rok”, a tak je logicky nejvyšší čas začít plánovat Silvestra a začít přemýšlet o tom kde, jak a s kým ho oslavíte!
Tak tedy co takhle s námi a s Felixem Holzmannem?
Nezoufejte, nejde o skutečného Silvestra, ale myslím, že jakmile oficiálně skončí svátky vánoční, tak by měly tak stejně oficiálně začít svátky novoroční!

Dovoluji si Vás, vážení diváci, proto tímto pozvat na naše dvě vyjímečné a slavnostní představení SILVESTR S FELIXEM HOLZMANNEM, a to:

29.12.2015 od 18:00hod do divadla SEMAFOR – PRAHA, a
30.12.2015 od 19:00hod do kulturního centra SEMILASSO - BRNO

http://vstupenky.semafor.cz:8080/divadlo-semafor-o-p-s-/Hall?eventid=2652
http://semilasso.cz/akce/detail/silvestr-s-felixem-holzmannem

14.9.2015

MOJE PRVNÍ DVD a DOUBLE CD!

Vážení a milí, s velkou radostí Vám oznamuji, že vydavatelství POPRON MUSIC právě vydalo moje první DVDčko a double CDčko s názvem NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA. Oba tituly jsou již v prodeji a stal jsem se tak tímto "a published artist" (a mám z toho neskutečnou radost :-)))
Titul je sestřih ze záznamu mého představení VČERA, DNES A ZÍTRA z divadla SEMAFOR a je to jakýsi "BEST OF" výběr nejen z mého již čtyřletého provozování humoru Felixe Holzmanna, ale zároveň i průřez jeho celoživotní kariérou, ovšem pozor - tentokrát v podání mé maličkosti.

DVD obsahuje 9 scének, včetně 3, které dosud NIKDY NEVYŠLY V AUDIOVIZÁLNÍM (VIDEO) ZÁZNAMU a tudíž nebylo možné je vidět v televizi (znáte je pouze z audionahrávek) - Jsou to DOMÁCÍ ÚKOL, MANŽELKA a SVAČINA.

DVD pak dále obsahuje 2 ÚPLNÉ NOVINKY, KTERÉ DOSUD NIKDY NEVYŠLY NA ŽÁDNÉM NOSIČI A NEEXISTUJE Z NICH TAK ŽÁDNÝ ZÁZNAM (ani audio ani video)! Scénky SPORTKA a LÉKAŘ AMATÉR neznáte ani z TV, ani z rádia a nevyšly ani na DVD, ani na CD, ani na LP, ani na kazetách.

DVD tak představuje přes 35MIN NOVÉ, PŮVODNÍ A ORIGINÁLNÍ TVORBY FELXIE HOLZMANNA, která nebyla nikdy publikována, a tímto DVD (a CD) se tak, 13 let po smrti autora, dostává na veřejnost na svém úplně prvním nosiči!

Double CD obsahuje ještě navíc 3 bonusové scénky, které na DVD chybí.

29.4.2015

Vážení návštěvníci, diváci, přátelé, vítám Vás po dlooouhé době na mých zcela nových, možná o fous modernějších a doufám, že i o něco zajímavějších webových stránkách. Svojí úplně první www prezentaci jsem si nechal vytvořit před 4. lety. Jak ale s ní, a tak stejně i se mnou plynul čas, tak jsem před nějakou dobou naznal, že by jí neuškodil decentní "face-lift", nebo-li menší kosmetická úprava. A proto jsem se rozhodl nechat si vytvořit prezentaci novou a snad (jak by řekla legendární arizonská pěnice Tornado Lou - "jinou... lepší...".
Pokud byste se "tady u mě" snad někdo špatně orientovali, tak jen v krátkosti malé vysvětlení: Stránky jsou sestavené ze dvou poměrně stejně obsáhlých, ale přitom zcela odlišných částí - Sekce "Davida Šíra" a sekce "Felixe Holzmanna". V té první se přirozeně a logicky dozvíte tak nějak více méně všechno o mé maličkosti - co jsem, kde jsem... V té druhé najdete veškeré a kompletní informace o představení VČERA, DNES A ZÍTRA a o mém divadelním REVIVALU FELIXE HOLZMANNA. Najdete tam všechno včetně fotek z představení, promo-videí, oficiální prezentaci představení a prakticky vše, co by Vás o mé hlavní profesní činnosti mohlo zajímat.
Obě sekce mají v hlavičce, jako dominantnu, foto-rotátor, na který zaprvé, lze kliknout a orientovat se jím po stránkách, zadruhé, otáčení jde zastavit a posouvat šipkami nalevo nebo napravo, a zatřetí, pokud by Vás ten "kolotoč" zcela náhodou iritoval, tak nezoufejte - celá navigace je zduplikována přímo pod ním.
Děkuji Vám, že jste mé stránky navštívili a přeji Vám na nich příjemně strávený čas. Váš David 

7.4.2015

Audio záznam mého rozhovoru v Krajanském Rádiu v CHICAGU. Promo PR na představení VČERA, DNES A ZÍTRA, které se odehrálo v Bistru Grand v Illinoisi v USA. Humor Felixe Holzmanna byl tak tímto zaoceánským divadelním zájezdem ÚPLNĚ POPRVÉ ŽIVĚ PŘEDVEDEN A PREZENTOVÁN AMERICKÉMU PUBLIKU! Představení sklidilo neuvěřitelný úspěch a bylo mi ctí. Thank you Chicago!
https://soundcloud.com/rajanskeadio/herec-reziser-a-spevak-david-sir-v-chicagu
Krajanské rádio - Chicago, USA - 20.2.2015

22.12.2014

V neděli 28. prosince od 18:00 se v pražském divadle SEMAFOR uskuteční naše 70. HOLZMANNOVSKÁ REPRÍZA! - Tentokrát v malinko jiném sestavení, s trošku odlišnou dramaturgii a vyjímečně pod svátečním názvem "VÁNOCE S FELIXEM HOLZMANNEM".
Představení, ve kterém diváci tentokrát uvidí 12 scének, se bude při této příležitosti bude natáčet na DVD a LIVE CD. Oba nosiče vyjdou na přelomu února a března roku 2015.

17.12.2014

Mám neskutečnou radost z toho, že vám mohu, víc než 10 dní před představením, oznámit, že máme absolutně, totálně, kompletně, a beznadějně VYPRODANÝ SEMAFOR! Na představení VÁNOCE S FELIXEM HOLZMANNEM už není ani přístavek!

4.11.2014

CESTY DOMŮ: 12.11., 17.11., 19.11., 26.11., 1.12. a 3.12.

30.10.2014

CESTY DOMŮ: Díly - 291, 293, 294, 303, 304, 305, 307, 308 a 309

1.10.2014

Vážení a milí, dnes mě můžete poprvé vidět v seriálu CESTY DOMŮ!
Konečně se mi splnil jeden z mých životních snů a dočkal jsem se spolupráce s panem režisérem JIŘÍM ADAMCEM. Dostal jsem krásnou (sice malou), ale zatím to vypadá, že pěkně rozvíjející se roli Milana Štrby, takže koukejte se dívat! Občas se tam ode dneška "mihnu".

10.8.2014

Vážení a milí, po delší "letní" odmlce, poslušně hlásím, že jsem opět zde!
Právě jsem se vrátil po dvou měsících ze zahraničí, a moc se těším znovu do práce. Těším se na další zájezdy, na nová jeviště, na dosud nepoznaná města, ale hlavně se opravdu, skutečně a fakt upřímně těším na Vás - na všechny, kteří za námi tuto sezónu přijdete.
Brzy nashledanou.
Váš David

2.6.2014

Nejnovější a nejaktuálnější verze našeho plakátu:
Rozhodl jsem se z našich dvou představení - VČERA, DNES A ZÍTRA, a NOVÉ SCÉNKY F.H. - udělat jednu velkou interaktivní divadelní show. Ze dvou samostatných titulů je teď jeden ucelený zájezdový program, ve kterém divákům představujeme prakticky úplně všechno, co máme z Holzmannovi tvorby nastudováno, a nové představení tak nabízí náš kompletní "holzmannovský" repertoár na jednom jevišti. Diváci tak mohou úplně poprvé vidět jak starou, zlidovělou, a notoricky známou klasiku, tak i úplně nové, neznámé, neohrané a neokoukané, nové objevené "poklady" ze soukromých archivů Holzmannovi rodiny.

2.6.2014

Moje první obálka časopisu! Sice zatím jenom lokální, který republiku asi určitě neobletěl, ale nicméně, jsem poprvé v životě na titulní straně! JO!

7.5.2014

Nedá mi to. Je tomu sice už pár dní, ale prostě mi to nedá. Musím se podělit o zážitek, který jsme s Mirkem prožili na našem představení VČERA, DNES A ZÍTRA aneb NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA, 03.05. v Lažánkách u Brna...
S "Felixem Holzmannem" jezdíme zájezdy po celé ČR už skoro 3 roky, ale tohle, co se nám stalo právě v Lažánkách, tak to nás ještě nepotkalo:
Narvaný sál, a úplně sci-fi publikum, které si evidentně přišlo ten večer dobrovolně vyřvat hlasivky a uplácat si na dlaních puchýře. Často se setkáváme s příjemnou, vřelou a vděčnou reakcí publika, ale tohle jsme opravdu ještě nezažili.
Celý večer pravidelný potlesk uprostřed scének - v některých případech jsme myslím napočítali 7 potlesků v jedné scénce, po každé samostatné scénce téměř minutové burácející ovace, na konci představení DVAKRÁT ovace ve stoje, a vytleskaný (nebo pokud to tak mohu napsat - a myslím, že v tomhle případě to skutečně sedne) - absolutně nekompromisně vynucený téměř 20minutový přídavek.
Nevím, přesně co se to stalo, ale prostě lidé stáli, tleskali a rvali, jako na koncertě. Snad poprvé v životě jsem si na jevišti připadal jako opravdová hvězda... Naše představení trvalo bez pěti minut tři a půl hodiny!
Chtěl bych za sebe i za Mirka, opravdu upřímně, a z celého srdce, poděkovat divákum, kteří na nás na tohle konkrétní představní přisli, a chci Vám říct, že jste byli naprosto ne-u-vě-ři-tel-ní!!! Takové publikum, jaké jsme měli my v Lažánkách, nemá ani Lucie Bílá v Lucerně!
Ještě jednou moc a moc děkujeme za zážitek, na který opravdu nikdy nezapomeneme.
Váš David

23.4.2014

Velikonoce jsem strávil příjemným natáčením nového filmu, mé oblíbené režisérky IRENY PAVLÁSKOVÉ, po boku KARLA RODEN, MÁŠI MÁLKOVÉ a VILMY CIBULKOVÉ. Film se jmenuje FOTOGRAF aneb DÁMY, RADÍM VÁM KE KLIDU...! a byl zpracovaný na motivy života JANA SAUDKA. Je to režisérčin v pořadí šestý celovečerní film, její pátý celovečerní scénář a do kin přijde v roce 2015.
Děkuji Ti, Irenko, bylo to super a těším se na výsledek!

17.3.2014

S menším zpožděním sem dávám (skoro měsíc starou) "novinku", že jsem 16.02. měl tu čest vystoupit po boku PETRA NÁROŽNÉHO, LUĎKA SOBOTY, JIŘÍHO KRAMPOLA a mnoho dalších semaforských legend, na mimořádné akci s názvem NÁVŠTĚVNÍ DEN U MILOSLAVA ŠIMKA, která se konala v divadle SEMAFOR v den desátého výročí úmrtí legendárního Miloslava Šimka.
Vystoupil jsem se scénkou PLNÝ PYTEL PROBLÉMU ŠIMKA A GROSSMANNA, kterou jsem speciálně upravil jako "dialog pro jednoho".
Bylo mi ctí a děkuji z pozvání.

27.1.2014

Našel jsem první "oficiální kritiku" na představení NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA! Na stránkách www.i-divadlo.cz jsem objevil "hodnocení redakce", která mě hodně potěšila, tak jsem si řekl, že se s vámi o ní podělím.
Premiéru představení evidentně navštívil pan Jiří Landa (redaktor) a moc hezky o nás napsal.

"Velice vkusně sestavené představení, kde bylo možno shlédnout jak v televizi nikdy neuvedené scénky, tak ty méně známé, a jako bonus i ty, na něž se snad každý divák při repríze pokaždé zase těší a směje se jejich milému humoru znovu a znovu. Jeden příklad za všechny: Včera, dnes a zítra (skvěle zpracovaný ve verzi pro jednoho herce). D. Šír osobnost F. Holzmanna neparoduje, je svůj, ale z komika samozřejmě vychází, snaží se mu co nejvíce přiblížit. Tenhle interaktivní večer nemůže nudit."

Děkujeme, pane Lando!

www.i-divadlo.cz/divadlo/divadlo-semafor/nove-scenky-felixe-holzmanna

26.1.2014

Tak vás tu znovu všechny (v novém roce) zdravím a přeji vám všem nádherný rok 2014! Nedávno jsem se opět vrátil domů do ČR, protože jsem byl opět měsíc doma v JAR. Byl to balzám na duši: Rodina, děti, kamarádi, moře, sluníčko, vánoce, léto, 33 ve stínu, černoši, prostor, svoboda, prostě Afrika... prostě domov.
Ale každopádně jsem zase strašně rád zpátky doma - znovu v Praze. A už se strašně těším znovu do práce. Afrika je nádherná, ale jestli mi tam něco šíleně chybělo, tak to bylo jeviště a byli jste to vy - diváci.
Takže pojďme to znovu společně rozjet! Máme před sebou druhou půlku sezóny s Felixem Holzmannem, a zároveň vám všem znovu s radostí oznamuji, že budeme opět v SEMAFORU! Tentokrát již PODVANÁCTÉ! A to v pátek 04.04.2014!

Zde je odkaz na semaforský předprodej:
http://vstupenky.semafor.cz:8080/divadlo-semafor-o-p-s-/Hall?eventid=2214

Těším se na vás!
Váš David

5.12.2013

R.I.P. MADIBA:

Nejsem si jistý do jaké míry se to o mně ví, a nevím přesně kdo si to uvědomuje, ale já jsem napůl čech, napůl jihoafričan. V JAR jsem prožil většinu svého života, a je to můj domov.
Dnes nám zemřel náš milovaný pan prezident. Sice bývalý, sice už stařičký, ale každopádně jedinečný, nezapomenutelný a nenahraditelný. Nelson Mandela byl jednou z největších osobností 20. století. Nikdy jsem se s ním nesetkal, nikdy jsem neměl příležitost ho vidět naživo, ale přirozeně cítím, že je moje povinnost tady dnes veřejně uctít jeho památku.
Thank you for everything Tata. Farewell Mr President. VIVA MADIBA, VIVA!

29.11.2013

VYJÁDŘENÍ K BULVÁRU:

Vážení a milí,
asi před měsícem skončila první vlna bulvárních útoků na moji mámu (a částečně i na mě), za to, že vydala (prý) "skandální knihu" KDO SE BOJÍ JIŘINY JIRÁSKOVÉ?. Dneškem evidentně začíná vlna druhá. Dovolte mi proto prosím, Vás, kteří jste si milé a lichotivé články přečetli a na základě nich jste si vyhledali mojí maličkost a na mé stránky jste zavítali, dovolte mi Vás prosím skromně a pokorně požádat, abyste těm jedům nevěřili.
Žiji v ČR teprve 7 let ale za tu dobu jsem pochopil (a v posledních dvou měsících jsem si to i na vlastní kůži ověřil) jak funguje český bulvár. Vím, že se to kupovat musí a že se to prostě čte. A ten kdo tvrdí, že to nečte, to většinou čte, ale za to, že to čte, se prostě stydí, tak to, že to čte, raději zapře. Nedivím se Vám, že to čtete, jen Vás (smím-li si to dovolit) žádám, až si to dočtete, prosím uvědomte si jak moc ten bulvár lze. Jsou to plátky, které se živí tím, že překroutí i železnou tyč, přímo na jedničku vytrhávají věci z kontextu a naprosto bezcharakterně k sobě lepí neslepitelné. Ano, ta naprosto neškodná pravda v tom článku někde zašifrovaná je - oni nevaří úplně z vody - ale vezmou husí brko, nalijí na něj slivovici, smíchají to s hlínou ze zahrádky, potom to pocukrujou a předloží Vám to (Vám čtenářům) jako pečenou kachnu.
Pokud jste si přečetli knihu a máte na ní negativní nebo třeba jen rozporuplný názor, tak jej samozřejmě akceptuji a nikdo ho nepřijme pokorněji než moje máma, ale prosím Vás, nedělejte si "vlastní" názor na mámu, ne její knihu, a už vůbec ne na Jiřinku Jiráskovou na základě naprosto zcestných bulvárních paskvilů.
Pokud Vás tato kauza zajímá nebo jakkoliv vyprovokovala nebo pokud Vás třeba jen pokouší zvědavost a ptáte se sami "co je na tom všem pravdy?", prosím, přečtěte si knihu. Nemusíte si jí kupovat, (aby zítra zase nevyšlo, že "Šír přemlouvá návštěvníky svých stránek ať si koupí jeho knihu!"), já si myslím, že knihy se píšou (nebo aspoň by se měly psát proto) aby dělaly lidem radost, ne aby se s nimi kšeftovalo.
Prosím, přečtěte si "to" o čem je řeč, a neberte "tu řeč" jako bernou minci.
Moje máma knihu napsala s největší pokorou, úctou a láskou, a hlavně s respektem k památce Jiřiny Jiráskové. Prosím, suďte jí na základě toho, pod co se podepsala, ne na základě bulvárních špín.
Předem Vám všem děkuji za Váš nadhled a za Vaší objektivitu.
Váš David

24.11.2013

Dnes (už podruhé v životě) vystupuji s "Felixem Holzmannem" na Žofíně! A strašně moc se těším!

31.10.2013

Dnes jsem točil závěrečný díl seriálu GYMPL S (R)UČENÍM OMEZENÝM. Dostal jsem další malou roličku, takže se koukejte dívat na finále poslední série 16.12.2013. Třeba mě tam uvidíte...

25.10.2013

Mediální rozruch a bulvární skandál kolem nové knihy mojí mámy, KDO SE BOJÍ JIŘINY JIRÁSKOVÉ, už přerostl meze únosnosti a překročil hranice, které se dají ignorovat. Proto dnes natáčím rozhovor do TOP STAR MAGAZÍNU, který se bude vysílat v pondělí 04.11.2013.
Pokud vás zajímá pravda o nové publikaci, kterou bulvár označil za nejskandálnějsí knihu letošního roku a pokud se chcete dozvědět proč jí mojí maminka napsala, sledujte Top Star v pondělí večer.

24.10.2013

Tak už jsem se konečně vzpamatoval z předminulé soboty:
12.10.2013 se totiž v pražském divadle SEMAFOR odpoledne odehrála (již podesáté v tomto divadle) nejen další repríza představení VČERA, DNES A ZÍTRA, ale tentýž večer se uskutečnila i slavnostní premiéra mého nového představení, NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA. Měli jsme narvané divadlo až po bidýlko, bylo beznadějně vyprodáno.
Premiéru tentokrát navštívili významné pánské osobnosti - mezi VIP hosty usedli páni režiséři ZDENĚK TROŠKA, JIŘÍ SUCHÝ, JIŘÍ VEJDĚLEK a JIŘÍ ADAMEC.
Svojí přítomností nás již poněkolikáté poctila i početná rodina pana Felixe Holzmanna. Hlavním VIP hostem večera byla jeho dcera, paní IRENA PETTRICHOVÁ.

Součástí premiéry byl i křest nové knihy o kmotřičce mého prvního představení a o patronce celého mého holzmannovského projektu. Knihu KDO SE BOJÍ JIŘINY JIRÁSKOVÉ napsala moje maminka a přímo na jevišti jí společně se mnou pokřtili ZDENĚK TROŠKA a JIŘÍ ADAMEC. Oba pánové totiž Jiřinu Jiráskovou obsadili do dvou z jejich nejvýražnějších rolí, díky kterým se navěky zapsala do srdcí diváků:
Jedna z jejích nejmenších roliček jako paní řídící v legendární trilogii SLUNCE, SENO..., a její úplně největší/nejdelší (a myslím, že i životní) televizní roli - paní Kekulové v mega-úspěšné POJIŠŤOVNĚ STĚSTÍ.

Jo, a ještě mi ten den bylo 30. :-)
Myslím, že na jednu sobotu docela slušná bilance. ;-)))

26.9.2013

Našli jste někdy na půdě nebo třeba ve sklepě starý zaprášený obraz, o kterém jste ani nevěděli, že tam je, a najednou jste zjistili, že je to jedinečný zapomenutý originál od Piccassa?
Takhle nějak podobně se totiž právě teď cítím já.
Po dvouletém úspěchu divadelního představení VČERA, DNES A ZÍTRA, mi dcera pana Holzmanna dala originální rukopisy jeho scének, které nikdy nebyly zveřejněny. Jsou to skeče, které napsal sám Felix Holzmann, ale které NIKDY NEBYLY NATOČENY NA KAMERU, NIKDY NEBYLY VYSÍLÁNY V TELEVIZI, a tím pádem NIKDY NEVYŠLY NA DVD.
Tyto "poklady" si právě teď, přesně 11 let od autorovy smrti, dovoluji úplně poprvé představit veřejnosti. Představení NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA je sestaveno z NEZNÁMÝCH, NEOHRANÝCH a hlavně NEOKOUKANÝCH skečí, které nikdy nikdo neviděl, a o kterých jste možná ani nevěděli, že existují.
Slavnostní premiéra se uskuteční v sobotu 12.10.2013 v 19:00 v pražském divadle SEMAFOR.
www.semafor.cz/uvod/aktualita/host-semaforu-premiera--nove-scenky-felixe-holzmanna-12-10-v-1900--vcera-dnes-a-zitra-12-10-v-1500_197

25.9.2013

Vážení diváci, milí hosté,
dovolte, abych vás pozval do legendárního divadla SEMAFOR na dvě samostatná celovečerní interaktivní představení: VČERA, DNES A ZÍTRA, které má za sebou dvě krásné sezóny a přes 40 repríz, a můj úplně nový projekt NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA.
Obě dvě tato představení můžete vidět v sobotu 12.10.2013. Odpolední matinée se koná v 15:00, večerní premiéra začíná v 19:00.
Na závěr premiéry bude přímo na jevišti pokřtěna nová kniha o kmotřičce mého prvního představení s názvem KDO SE BOJÍ JIŘINY JIRÁSKOVÉ.
Těším se na vás.
www.semafor.cz/uvod/aktualita/host-semaforu-premiera--nove-scenky-felixe-holzmanna-12-10-v-1900--vcera-dnes-a-zitra-12-10-v-1500_197

23.9.2013

V sobotu 12.10. v divadle Semafor spatří světlo světa moje nová premiéra NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA!
Pokud se o nově připravovaném projektu chcete dozvědět víc, a třeba chcete vyhrát i nějaké lístky, nalaďte si už tento pátek 27.9. v 8:00 COUNTRY RADIO a poslouchejte pořad DNES VÁS BUDÍM JÁ, a ten stejný den potom ČESKÝ ROZHLAS 2 v 11:00, kde si mě můžete poslechnout v pořadu JE JAKÁ JE.

17.7.2013

Včera jsem si nechal nafotit nové portfolio a poprvé jsme spolupracoval s neskutečnou fotografkou, Lenkou Tiefovou. Fotili jsme celé odpoledne - v židovské čtvrti, na Petříne, na nábřeží a na železničním mostě - a bylo to super. Fotky jsou nádherné - právě si z nich vybírám ty úplně nej-nej a brzy je sem přidám.
Každopádně, pokud si chcete nechat udělat opravdu luxusní fotky, mohu jednoznačně doporučit nejlepší fotografku, se kterou jsem kdy fotil:
Lenka Tiefová - 607 872 192

13.7.2013

Po téměř dvou letech jsem s překvapením zjistil, že mé stránky nejsou tak úplně nejaktuálnější. Přibyly pracovní zkušenosti, nové role, nějaký ten zájezd, ale hlavně se od základu zcela změnila dramaturgie mého představení VČERA, DNES A ZÍTRA. Vyměnil jsem zpěvačku a daný výběr a postup scének za interaktivní přístup k divákům. Představení už je úplně jiné, než jaké bylo ještě na konci roku 2012, a tak jsem se rozhodl, podle toho přizpůsobit i své stránky. Některé texty jsem už zaktualizoval, na něčem se ještě pracuje. V nejbližších dnech sem ale přidám pár novinek:
Novou prezentaci představení, nové nascanované články z časopisů a z novin - o mě a o představení - nové promofotky a nové fotoalbum.

12.7.2013

Vážení diváci a milí návštěvníci, nejprve bych se chtěl (Vám, kteří mé stránky navštěvujete - a třeba i pravidelně) omluvit za to, že sem dávám nový příspěvěk po téměř čtyřech měsících. Dlouho jsem sem nenapsal žádnou novinku. Snad proto že žádné, které by stály za to, abych se o ně dělil, nebyly, snad proto že jsem se k tomu jednoduše nedostal, ale každopádně se do budoucna polepším a stránky budu doplňovat pravidelněji.
Dále bych Vám všem chtěl poděkovat za podporu, za krásné vzkazy a maily, které mi dělají obrovskou radost, a hlavně za Váš všeobecný zájem o mojí maličkost a o to, co dělám.
Máme za sebou druhou divadelní sezónu, ve které jsme odehráli 40. REPRÍZU PŘEDSTAVENÍ VČERA, DNES A ZÍTRA. Navštívili jsme několik desítek měst v čechách i na moravě a vytvořili jsme si nádhernou DOMOVSKOU SCÉNU V LEGENDÁRNÍM DIVADLE SEMAFOR.
Děkuji Vám všem, kteří jste na našem představení byli, že jste tomu dali šanci, a jestli jsme Vás s Mirkem pobavili a třeba i rozesmáli, tak nás to opravdu těší a máme z toho velikou radost.
Děkují Vám za Vaši přízeň v sezóně 2012/13 a budu se na Vás těšit znovu po prázdninách.
Přeji Vám všem krásné léto a ahoj v září!
David

7.1.2013

Čest památce Jiřiny Jiráskové

Měl jsem tu čest znát se s obrovským člověkem...
Jiřinko moje milovaná, děkuji Ti za všechno, co jsem s Tebou mohl prožít, za všechno to krásné, co jsi mi řekla, a za všechno, co jsi pro mě kdy udělala. Hřeje mě u srdíčka, že to poslední, co jsem Ti osobně řekl, bylo jak moc si Tě vážím...
Jednou se svým vnoučatům budu chlubit, že jsem měl tu poctu se s Tebou znát.
Děkuji Ti za to, že jsem s Tebou mohl stát na jevišti a že jsem měl tu možnost zahrát si po Tvém boku.
Klaním se před Tebou a nikdy na Tebe nezapomenu. Čest Tvé památce.
All my love, respect and admiration... forever.
Tvůj Davey

2.1.2013

Máme za sebou SPECIÁLNÍ, PŘEDSILVESTROVSKOU a zároveň i 30. reprízu představení VČERA, DNES A ZÍTRA, která se odehrála 30.12.2012, opět ve vyprodaném sále divadla SEMAFOR.

24.11.2012

Včera, jsem se opět objevil v seriálu VYPRÁVĚJ. Byl to už můj 14. díl.

13.11.2012

V pondělí, 12.11.2012 jsme odehráli představení VČERA, DNES A ZÍTRA ve slavných LITOMĚŘICÍCH - ve městě, ve kterém prakticky celý život prožil sám Felix Holzmann. Bylo to neuvěřitelné - Pan starosta nás přijal na radnici, potom nás dcera pana Holzmanna (paní Irena Pettrichova) pohostila na legendární adrese - Mrázova 28 - a večer přišlo na představení snad celé město. Vystupovat s repertoirem Felixe Holzmanna zrovna v tomto městě, byla opravdu veliká čest.

11.11.2012

Včera jsem točil seriál OBCHOĎÁK a byl to předposlední natáčecí den celého seriálu. Objevím se v díle 31, což bude zároveň i předposlední díl celého seriálu. Byl jsem úplně poslední role, která byla v tomto seriálu obsazená. Měl jsem tam sice jen dvě věty, ale bylo to super.

17.9.2012

Právě jsem se dozvěděl, že se moje postava (Petr) znovu vrací do seriálu VYPRÁVĚJ, takže v říjnu znovu točím! Těším se!

15.9.2012

Včera, 14.9. jsem měl krásné natáčení francouzsko-italsko-německo-anglického velko-seriálu BORGIA.
GALERIE>>

14.9.2012

Velká gala show 10 RŮŽÍ PRO FELIXE HOLZMANNA se povedla! Slavnostní vzpomínkový večer se uskutečnil ve vyprodaném sále pražského divadla Palace, přesně v den 10. výročí komikova úmrtí a to za účastí médií, významných hostů i téměř celé rodiny samotného Felixe Holzmanna. Na představení dorazila i mistrova dcera, paní IRENA PETTRICHOVÁ, a jeho žena, paní BÄRBEL HOLZMANN, na akci dokonce přijela až z Německa. Chtěl bych tímto poděkovat všem účinkujícím, kteří se mnou v představení vystoupili a kteří se na úspěchu akce podíleli. Děkuji paní JIŘINĚ JIRÁSKOVÉ, panu JIŘÍMU SUCHÉMU, paní JITCE MOLAVCOVÉ, panu ZDEŇKOVI TROŠKOVI, paní KATEŘINĚ BROŽOVÉ, paní IRENĚ PAVLÁSKOVÉ, paní ZOŘE JANDOVÉ, paní GAIL WHITMORE, mým kolegům z představení VČERA, DNES A ZÍTRA, MIRKOVI REILOVI a PETŘE JANKOVÉ a ORCHESTRU DIVADLA SEMAFOR pod vedením JIŘÍHO SVOBODY. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat divadlu SEMAFOR za spolurealizaci tohoto ojedinělého projektu, ČESKÉMU ROZHLASU za prvotřídní mediální partnerství, a všem hostům a divákům, kteří se akce zúčastnili.
GALERIE>>

9.9.2012

V sobotu 8.9. jsem byl společně s paní Yvettou Simonovou, panem Ondřejem Suchým a s Mirkem Reilem a Petrou Jankovou byl znovu hostem ČESKÉHO ROZHLASU a Aleše Cibulky v pořadu TOBOGÁN.

7.9.2012

Ve čtvrtek 6.9. jsem byl hostem ČESKÉHO ROZHLASU a Evy Kvasničkové v pořadu JE JAKÁ JE.

30.8.2012

Právě jsem dostal roli v německo-francouzsko-italsko-anglickém velko-seriálu BORGIA! Byl jsem obsazen do malé roličky "šaška" ("the fool") a točit se bude (koncem září) v angličtině. Moc se těším!

13.7.2012

Vstupenky na představení 10 RŮŽÍ PRO FELIXE HOLZMANNA můžete zakoupit zde! Další informace naleznete na webové prezentaci Divadla Palace.

24.6.2012

Včera, 23.6, jsem s 39.1 horečkou točil seriál SANITKA. Sice jenom jeden obraz, tři vety, 20 vteřin na obrazovce, ale hold pro Filipa Renče udělá člověk prakticky cokoliv.

22.6.2012

21.6. jsem byl hostem pořadu TANDEM JANA ROSÁKA na ČESKÉM ROZHLASE - REGIÓN. Povídáni s panem Rosákem bylo super. Je to skvělej sympaťák. Záznam najdete zde: http://www.rozhlas.cz/strednicechy/tandem/_zprava/david-sir-herec-a-bavic--1076961

16.6.2012

Tak mohu potvrdit čerstvou novinku, že vzpomínková GALA SHOW v den 10. výročí úmrtí pana Holzmanna (ve čtvrtek 13.9.2012) se bude jmenovat "10 RŮŽÍ PRO FELIXE HOLZMANNA", uskuteční se ve spolupráci s divadlem SEMAFOR a bude se konat v DIVADLE PALACE (Václavské náměstí 43). Vstupenky půjdou do prodeje příští týden a budou k dostání jak v pokladnách divadel PALACE a SEMAFOR, tak na internetovém portálu TICKETART.

28.5.2012

Dnes jsem se dozvěděl od pana Suchého, že pro mne píše roli v nové komedii divadla SEMAFOR. Takže koncem září začínáme zkoušet a v listopadu máme premiéru. Přijdete? :-)

18.5.2012

13.9.2012 to bude přesně 10 let co zemřel Felix Holzmann. Při příležitosti tohoto významného kulatého výročí jsem se rozhodl uctít památku tohoto legendárního komika velkou GALA SHOW, která se bude konat v Praze, ve čtvrtek, 13. září t.r. Celá akce se připravuje už skoro půl roku. Momentálně vybírám divadlo, ve kterém se gala večer uskuteční, a rozhoduji se mezi třemi lokacemi. Hned jak udělám konečné rozhodnutí, ohlásím tady místo konání a brzy na to kde a jak si můžete rezervovat vstupenky. Dále jednám s televizními stanicemi a s partnery představení. Vše je v přípravách a na všem se tvrdě a neúnavně pracuje. Každopádně si Vás už teď dovoluji pozvat na velkou zábavnou show plnou hvězd, známých celebrit, významných osobností, hudby a hlavně nezapomenutelného humoru Felixe Holzmanna. Těším se na Vás.
Váš David

14.5.2012

Včera, v neděli 13.5.2012 jsme odehráli pátou pražskou reprízu představení VČERA, DNES A ZÍTRA a popáté v téměř vyprodaném divadle SEMAFOR. Chtěl bych tímto poděkovat nezapomenutelnému publiku, které nás při děkovačce odměnilo naší první "standing ovation". (Byla to moje úplně první "standing ovation" v životě, takže Vám všem, kdo jste tam byli, z celého srdce moc a moc děkuji.)
Váš David

11.3.2012

Pro velký úspěch jsem se rozhodl, si opět pronajmout divadlo SEMAFOR a představení VČERA, DNES A ZÍTRA jsme znovu odehráli v Praze v sobotu, dne 10.3.2012. Mezi vzácnými hosty ani tentokrát nechyběla Jiřina Jirásková a přišel dokonce i můj kamarád Zdeněk Troška.

5.3.2012

28.2.2012 jsem byl hostem pořadu NA VRCHOLU - TV METROPOL.

4.3.2012

Do Galerie a do sekce Felix Holzmann byly přidána nová alba s novými fotografiemi.

11.2.2012

V pátek 10.2.2012 jsem byl jako host v televizním pořadu SHOW JANA KRAUSE!

11.12.2011

Pražská premiéra představení FELIX HOLZMANN VČERA, DNES A ZÍTRA se uskutečnila v sobotu 10.12.2011 v 19.00 hodin, v divadle SEMAFOR v Praze. Reportáže z TV Prima a TV Metropol jsou ke shlédnutí zde.

16.11.2011

14. a 15. listopadu 2011 jsem natáčel další díl seriálu VYPRÁVĚJ (čtvrtá série) - "AUTOSTOP".

2.11.2011

Slavnostní premiéra mého nového zájezdového představení FELIX HOLZMANN VČERA, DNES A ZÍTRA se uskutečnila v úterý 1.11.2011 v 19.30, KD RUBÍN v Brně.